Samodzielny masaż na bóle stawów i mięśni

Proste techniki masażu głowy, szyi, brzucha poprawiające ukrwienie, odżywienie skóry i skutecznie odbudowujące zdrowie

  • ISBN: 978-83-8168-833-8;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 120;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Masaż głowy, masaż szyi i masaż brzucha – poznaj ponad 40 technik, które uwolnią cię od bólu

Poprawia ukrwienie i odżywienie skóry, w tym skóry głowy. Zapobiega kontuzjom, aktywuje rezerwy organizmu do walki z chorobami. Niektóre techniki, masażu wzmacniają mięśnie i stawy, podczas gdy inne pomagają zrelaksować się lub złagodzić ból. Korzyści płynące z masażu można by jeszcze długo wymieniać. Nic w tym dziwnego, skoro jest to metoda lecznicza znana od wieków. Autor tej książki jest profesjonalnym masażystą z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w masażu klasycznym i rosyjskim. W tej książce przekonuje, że masaż możesz wykonać samodzielnie. Jest to bowiem prosty i ogólnie dostępny zabieg. Masaż głowy, masaż brzucha czy masaż szyi możesz wykonać w domu. Może on być zarówno uzupełnieniem porannej gimnastyki, jak też  lub niezależnie od ćwiczeń fizycznych, o dowolnej porze dnia.

Masaż brzucha — te zasady musisz znać

W książce znajdziesz szczegółowe instrukcje na temat technik oraz kierunków ruchów rąk podczas głaskania, rozcierania, ugniatania oraz podczas wibracji przerywanych i ciągłych. Dowiesz się także, jakich efektów możesz się spodziewać, stosując poszczególne metody. Na przykład ciągłe głaskanie, wykonywane w wolnym tempie, to bardzo skuteczny masaż skóry głowy. Z kolei powolne rozcieranie działa kojąco np. na mięśnie, likwidując ból i napięcie. W tej publikacji znajdziesz także przydatne wskazówki. Ze szczególną ostrożnością należy na przykład wykonywać masaż brzucha. Autor wskazuje, których narządów nie wolno penetrować palcami. By wykonać skuteczny i bezpieczny masaż brzucha, należy też przyjąć odpowiednią pozycję. Każda technika opatrzona jest odpowiednim rysunkiem, łatwo więc upewnisz się, czy wykonujesz zabieg w odpowiedniej pozycji. Czas trwania zabiegu zależy od twojego samopoczucia. Ważne, abyś zrozumiał, jaki cel sobie obrałeś, wykonując masaż.

Na co zwrócić uwagę, wykonując masaż głowy, mięśni, stawów i kości

Techniki samodzielnego masażu nie wymagają dużego wysiłku. Wykonując zabieg, na przykład masaż głowy czy masaż brzucha, pamiętaj, że nie powinien on powodować bólu. Każdą z technik powtarzaj 3-7 razy. Zanim jednak przystąpisz do działania, upewnij się, że wykonujesz je w miejscu, które jest dla ciebie wygodne. Gdzie nie ma przeciągów i jest wystarczająco ciepło. W książce znajdziesz opisy wygodnych pozycji do samodzielnego masażu. Jedne są odpowiednie do zabiegów na całe ciało, inne do jego poszczególnych części. Na przykład masaż głowy najlepiej wykonywać w pozycji stojącej bądź siedzącej. Pamiętaj, że ten rodzaj terapii jest najtańszą metodą samoleczenia, pielęgnacji skóry i ciała oraz prawdziwego relaksu. Efekty, jakie osiągniesz, to przede wszystkim brak chorób, pełnia zdrowia i życie bez bólu.

Podsumowanie korzyści z wykonywania zabiegów:

1. Ciągłe głaskanie, wykonywane w wolnym tempie, umożliwia ukojenie i złagodzenie bólu. Tak działa na przykład masaż głowy. Wykonywanie głaskania w szybkim tempie, energicznie i z przerwami – zwiększa tonus.
2. Techniki powolnego rozcierania działają kojąco.
3. Powolne i spokojne techniki ugniatania sprzyjają regeneracji. Techniki ugniatania stosowane z przerwami, powierzchownie i w szybkim tempie, prowadzą do zwiększenia napięcia mięśni.
4. Technika wibracji jest bardzo skutecznym narzędziem. Wibracja przerywana i ciągła służy zarówno do zwiększania, jak i zmniejszania napięcia mięśniowego.

Samomasaż – skuteczny i najtańszy sposób na zdrowie

ZAPISZ SIĘ