Terapia czaszkowo-krzyżowa

Skuteczne techniki leczenia

  • ISBN: 978-83-64278-65-5;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 248;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: IV - dodruk;
Janusz Nawrocki
Paweł Uklejski
0
0

Co to jest terapia czaszkowo-krzyżowa i w jakich problemach ze zdrowiem pomaga

Zastanawiasz się, co to jest terapia czaszkowo-krzyżowa? Pierwszy raz słyszysz o tego rodzaju terapii manualnej? Jeśli faktycznie tak jest, warto uzupełnić wiedzę. Książkę tę możesz potraktować jako podręcznik o systemie czaszkowo-krzyżowym i jego wpływie na zdrowie. Znajdziesz w niej szczegółowe informacje dotyczące anatomii i funkcjonowania układu kranialnego. Dowiesz się wszystkiego o badaniach pulsowania płynu mózgowo-rdzeniowego. Jednocześnie poznasz najważniejsze techniki stosowane w ramach terapii czaszkowo-krzyżowej. Dzięki temu przekonasz się, że rozwiązuje ona wiele problemów zdrowotnych. Sprawdza się w przypadku zaburzeń emocjonalnych, autyzmu, nadpobudliwości, ale też jest doskonałym sposobem na stres. Eliminuje bóle kręgosłupa i pleców oraz kłopoty ze słuchem. Książka ta stanowi doskonały poradnik nie tylko dla zaawansowanych terapeutów. Powinny również sięgnąć po nią osoby dopiero rozpoczynające swoją przygodę z terapiami manualnymi.

Prosta i bezpieczna technika wywodząca się z medycyny naturalnej

Terapia czaszkowo-krzyżowa skutecznie poprawia zdrowie i funkcje ciała. W jaki sposób? Kluczową rolę odgrywa delikatny dotyk i stymulacja ruchowa określonego obszaru ciała. Niekiedy określana jest mianem osteopatii kranialnej. Ucisk dotyczy zwykle okolic czaszki, klatki piersiowej, przepony, miednicy oraz kości krzyżowej. Przede wszystkim służy on regulacji przepływu płynu rdzeniowo-mózgowego. Jednocześnie, tak samo, jak masaż powięzi, rozluźnia napięcia tkanki łącznej, będąc doskonałym sposobem na stres. W efekcie ta prosta forma leczenia przez dotyk poprawia funkcje wielu układów wewnętrznych. Wpływa na układy: oddechowy, nerwowy, krążenia, limfatyczny i mięśniowo-szkieletowy. Z jednej strony wiedza zawarta w tej książce wzbogaci warsztat każdego specjalisty od terapii manualnych. Z drugiej stanowi źródło cennych informacji dla osób szukających wsparcia w walce ze swoimi chorobami. Być może ułatwi wybór najskuteczniejszego sposobu powrotu do zdrowia.

Dysfunkcje układu kranialnego – diagnoza i korekta

Jedną z najczęstszych przyczyn zaburzeń układu kranialnego jest napięcie opon mózgowych i rdzeniowych. Z myślą o skutecznej terapii Autorka nie tylko szczegółowo opisuje sposoby diagnozy tego typu dysfunkcji. Przybliża również techniki rozluźniające obszar czaszki. Będą one bardzo pomocne terapeutom, gdyż wielu pacjentów boryka się z bólami pleców i kręgosłupa. W praktyce odpowiadają za nie właśnie napięcia opon mózgowych i rdzeniowych. Jest to również okolica ciała, w której odkładają się napięcia emocjonalne. Dlatego znajomość tych technik wesprze pracę terapeutyczną nad powszechnymi zaburzeniami emocjonalnymi. Prawidłowe wykonanie każdej techniki ułatwiają precyzyjne rysunki anatomiczne oraz ilustracje obrazujące sposób nacisku.

Jak wykorzystać masaż powięzi w pracy terapeutycznej

Autorka książki udowadnia, że masaż powięzi rozszerza możliwości pomocy terapeutycznej. Usuwa bowiem napięcia i blokady ograniczające ruchy terapeuty. Książka zawiera proste sposoby na rozluźnienie napięć i usunięcie blokad w układzie powięzi. Zaprezentowane zostały w niej techniki służące odblokowaniu przepony miednicy i oddechowej. Są też techniki rozluźnienia otworu piersiowego górnego i obręczy barkowej. Napięcia pojawiające się w tych miejscach mogą mieć związek np. z migrenami, problemami z zatokami, a nawet chorobami autoimmunologicznymi. Z kolei w przypadku m.in. pracy z nerwem błędnym warto poznać techniki rozluźnienia podstawy czaszki, kłykci potylicznych i pierwszych kręgów szyjnych.

Praca z podświadomością – istotny element terapii

Ważną rolę w pracy terapeuty odgrywa praca z podświadomością. Używa on intencji i wizualizacji, by wprowadzić do tkanek informacje, która pomagają uruchomić proces samoleczenia. W celu wzmocnienia skuteczności praktyki terapeuci stosują też niekiedy techniki bioenergetyczne. Z książki tej dowiesz się, jak posługiwać się intencją w pracy z układem kranialnym. Nauczysz się też wzmacniać ją przy pomocy wizualizacji. Autorka dzieli się również wskazówkami dotyczącymi rozwijania zdolności palpacyjnych. Dzięki nim można nabrać wprawy w wyczuwaniu rytmu czaszkowo-krzyżowego. Wzmocni to skuteczność leczenia przez dotyk.

Udoskonal swoje umiejętności w zakresie terapii czaszkowo-krzyżowej

Terapia czaszkowo-krzyżowa wyrasta z tradycji medycyny naturalnej i uzdrawiania holistycznego. Zakłada ona, że pod wpływem urazów, stresu, traum powstają w organizmie zatory energetyczne. Tym samym blokują one jego prawidłowe funkcjonowanie. Jeśli dopiero zaczynasz praktykować terapie manualne, z publikacji tej dowiesz się, co to jest terapia czaszkowo-krzyżowa. Poznasz anatomię i zasady funkcjonowania systemu kranialnego. Nauczysz się wyczuwać pulsowanie płynu mózgowo-rdzeniowego i delikatnym dotykiem usuwać napięcia w ciele. Dzięki temu zyskasz wiedzę, jak powinno wyglądać prawidłowe leczenie przez dotyk. W ten sposób wyeliminujesz wiele powszechnych chorób i dolegliwości. Otrzymasz również wskazówki dotyczące pracy z podświadomością. Skorzystasz z tej książki, mając też już pewne doświadczenie. Wielość opisanych w niej technik i szczegółów anatomicznych na pewno zwiększy skuteczność twojej praktyki. Sprawdź, czego jeszcze nie wiedziałeś o terapii czaszkowo-krzyżowej!

Skuteczna metoda poprawiania zdrowia!

ZAPISZ SIĘ