Kupa szczęścia. Oczyść jelita, zyskaj zdrowie i dobre samopoczucie
  • ISBN: 978-83-65404-84-8;
  • Cena katalogowa: 39.30 zł;
  • Ilość stron: 228;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: II;
Mariusz Warda
Monika Muszyńska
0
0

Właściwe przeżuwanie połową sukcesu właściwego trawienia!

Pierwszym i jednocześnie najważniejszym krokiem prowadzącym do dobrego samopoczucia jest zrozumienie tego, dlaczego prawidłowe przeżuwanie jest tak istotne dla zapewnienia właściwej pracy naszym jelitom. Z przeprowadzonych badań, podczas których przy pomocy kamery wideo, przeanalizowano zachowanie się w trakcie jedzenia mężczyzn szczupłych oraz z nadwagą wynika, że osoby, które dokładnie przeżuwają posiłki spożywają mniej kalorii. W związku tym nie tyją i cieszą się lepszą kondycją zdrowotną.

Kupa – zwierciadło zdrowia jelit

Czy wiesz, że jelita nazywamy drugim mózgiem? To właśnie w nich zachodzą procesy detoksykacji organizmu i doprowadzanie do dobrego stanu zdrowia. Dlatego warto wziąć pod uwagę końcowy produkt przemiany materii jakim jest stolec. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak wiele istotnych informacji o stanie naszych jelit możemy z niego wyczytać. Jego kolor, konsystencja czy zapach pokazuje nam jaka jest jakość trawienia w naszym organizmie. To natomiast pozwala odkryć czy zaczyna się tworzyć jakiś stan chorobowy.

Trucizna w jelitach

Trucizny do naszego organizmu są dostarczane w pożywieniu. Czyli powstają w związku z procesami metabolicznymi. Są też wytwarzane w chorych jelitach, które częściowo je wchłaniają. Jednak nie zawsze wydalają do końca. W chorych jelitach trucizny mogą powstawać w tak dużych ilościach, że zniszczą one komórki wątroby i wywołają jej marskość. Taki stan może się nam przydarzyć, nawet jeśli nie wzięliśmy do ust ani kropelki alkoholu.

Program treningowy dla jelit

Autor książki opracował program przywracania optymalnego stanu jelita grubego, którego skuteczność została potwierdzona przypadkami pacjentów placówki medycznej specjalizującej się w regeneracji tego narządu. Dzięki tej książce można się dowiedzieć, czym jest piękna kupa i przekonać się, że nie każda dawka owoców musi być zdrowa. Można też poznać powszechne dolegliwości jelit takie jak leniwe jelita, zapalenie okrężnicy czy nieszczelne jelita. Zrozumieć przyczyny ich powstawania. Autor publikacji uczy również, jak dbać o prawidłową florę bakteryjną jelit i eliminować zagrożenia wynikające ze złogów. Dzięki programowi i postowi o udowodnionej naukowo skuteczności możliwe jest wyćwiczenie poczucia sytości. Dodatkowo właściwe wytrenowanie wypróżnień i oczyszczenie jelit z toksyn przyczyni się do dobrej kondycji zdrowotnej.

Jelita – klucz do zdrowia i dobrego samopoczucia

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ