Medyczne śledztwa. Rozpoznanie schorzeń trudnych do zdiagnozowania

Odkryj sekrety najlepszego lekarza roku 2013. Uzyskasz wiedzę niezbędną do zdiagnozowania boreliozy i poznasz skutki nadużywania leków. Dowiesz się co mogą oznaczać trudności z oddychaniem czy określona barwa krwi. Poznasz też problemy wynikające z zepsutego korzenia zębowego. Prawdziwe znaczenie niejasnych objawów!

  • ISBN: 978-83-65404-80-0;
  • Cena katalogowa: 44.40 zł;
  • Ilość stron: 296;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;

Lekarz-detektyw

Dla pacjentów profesor Jürgen Schäfer to nierzadko ostatnia deska ratunku. Wiele osób zgłasza się do niego już w stanie śmiertelnej choroby, mając za sobą prawdziwą odyseję przez różne praktyki lekarskie oraz kliniki. W swojej książce „niemiecki doktor House” opierając się na różnych dramatycznych przypadkach opowiada o pracy całego jego zespołu, stosowanych przez siebie metodach oraz możliwościach, jakie ma do dyspozycji współczesna medycyna. Ujawnia przy tym swoje detektywistyczne zacięcie, które pozwala mu natrafić na ślad trudnych do rozpoznania chorób.

Rzadko diagnozowane choroby

Teraz czytelnicy mogą poznać sekrety laureata wyróżnienia Ars Legendi, przyznawanego dla najlepszego wykładowcy w Niemczech oraz nagrody Pulsus Awards dla najlepszego lekarza roku 2013. Uzyskają wiedzę niezbędną do zdiagnozowania boreliozy i poznają skutki nadużywania leków. Dowiedzą się, czym charakteryzuje się niediagnozowany zespół Friedmana-Goodmana oraz co mogą oznaczać trudności z oddychaniem. Poznają problemy wynikające z zepsutego korzenia zębowego, jak również wyczytają wiele dodatkowych informacji z barwy krwi czy ciężkiego porodu. Rozpoznają niedoczynność gruczołów przytarczycowych i bagatelizowany zespół bezdechu sennego, jak również lamblie i inne pasożyty, zespół wędrującej nerki czy zatrucie kobaltem. Dowiedzą się, jak leczyć rzadkie choroby, w tym te genetyczne.

Samopomoc jest możliwa

Dzięki opisanym w książce przypadkom czytelnicy znajdą nieoczywistą przyczynę nękających ich dolegliwości oraz chorób i zamiast biegać od lekarza do lekarza, wybiorą specjalistę gwarantującego szybkie i skuteczne wyzdrowienie, a także trafną diagnozę. Skutkować to będzie odpowiednim leczeniem i nie nawracaniem choroby. Dzięki odpowiednio dobranej diecie i oczyszczaniu organizmu złagodzą jej objawy i zaczną cieszyć się dobrym zdrowiem na długie lata a trudne choroby nie będą stanowiły problemu nie do rozwiązania.

Nowy, książkowy doktor House

Publikacja „Medyczne śledztwa” zdobyła wielkie uznanie wśród prasy i czytelników, a sam autor jest porównywany do serialowego doktora House’a i medycznego detektywa:

„Prawdziwy Dr. House – kardiolog Jürgen Schäfer wprowadza serial telewizyjny w rzeczywistość i rozwiązuje najbardziej tajemnicze przypadki medyczne.”
profil, 09.11.2015

„Ogólnie rzecz biorąc, Schäfer stanowi udane połączenie powieści kryminalnej z książką o tematyce medycznej, która jest wyjątkowo czytelna dla lekarzy, pacjentów i wszystkich osób zainteresowanych medycyną”.
Spektrum der Wissenschaft, 01.06.2016

W książce „Medyczne śledztwa” Schäfer opisuje swoją pracę detektywa na przykładzie swoich najbardziej ekscytujących przypadków.”
Buch-Magazin, 01.11.2015

Prawdziwe znaczenie niejasnych objawów!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ