Leczenie udaru – poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania o rekonwalescencję po udarze
Jakie są przyczyny udaru? Jak długo trwa rekonwalescencja po udarze? Co to jest neuroplastyczność mózgu? Jaka jest optymalna dieta dla zdrowia mózgu w chorobie układu krążenia? Czy chory powinien przyjmować specjalne suplementy? Czy udar odbija się na zdrowiu psychicznym? Jak ćwiczyć mózg? Czy po udarze można zajść w ciążę? Czy osobie po udarze grozi choroba neurodegeneracyjna? Jeśli zwróciłeś uwagę na tę książkę, prawdopodobnie oznacza to, że ty lub ktoś z bliskich ci osób miał udar. Radzenie sobie z natłokiem informacji może być mylące i przytłaczające, ale nie musi takie być! Leczenie udaru i rekonwalescencja – ta książka to kompendium wiedzy na ten temat!
Na udar narażone są coraz młodsze osoby!
Bezsprzecznie zatrważające jest to, że udar mózgu tak naprawdę może dotknąć każdego z nas! Ponieważ jego przyczyną może być na przykład ukryta choroba układu krążenia czy nowotwór. Dlatego Autorzy tej książki nie skupiają się na niesieniu pomocy głównie osobom starszym czy ze zdiagnozowanymi chorobami neurodegeneracyjnymi. Z publikacji dowiesz się nie tylko tego, kto jest narażony na wystąpienie udaru. Zrozumiesz również, jakie są przyczyny i objawy udaru. Warto mieć tego świadomość, skoro wszyscy żyjemy w takim napięciu i stresie, co jest przecież znakiem naszych czasów.
Praktyczna publikacja, która daje nadzieję na odzyskanie zdrowia i sprawności
Ta niezwykle pomocna książka składa się ze 100 najważniejszych pytań zadawanych przez osoby, które przeżyły udar oraz członków ich rodzin. Każde z nich jest opatrzone odpowiedziami czołowych lekarzy, terapeutów i specjalistów od neuroplastyczności mózgu. Pytania zaczynają się od podstawowych, ale są też bardziej złożone. Aby zająć się różnymi obszarami odzyskiwania sprawności mózgu. A dla osób po udarze, które wciąż zmagają się z trudnościami czytania ze zrozumieniem lub dla członków ich rodzin, którzy po prostu są zbyt zmęczeni, by czytać długie teksty, każdy rozdział Autorzy zakończyli zwięzłym podsumowaniem. Umożliwia ono wyszczególnienie tego, co w rozdziale było najważniejsze.
Rehabilitacja i wzmocnienie mięśni, dieta dla mózgu, relacje z rodziną, powrót do dawnego życia – poznaj praktyczne wskazówki
Autorzy podzielili publikację na kilka części. Oprócz ogólnych informacji o udarze znajdziesz w niej sekcję poświęconą aktywności fizycznej, usprawnianiu mięśni i odzyskiwaniu mobilności, ale to nie wszystko. Powrotowi do zdrowia fizycznego powinna towarzyszyć także poprawa funkcji poznawczych i komunikacyjnych. Dlatego w książce znajdziesz informacje o tym, jak ćwiczyć mózg i jak powinna wyglądać dieta dla mózgu. Z pewnością dla osoby po udarze ważne jest też to, aby jak najszybciej powrócić do dawnego stylu życia i optymalnego zdrowia. Uwierz, że z pomocnymi radami Autorów można tego dokonać. Ponieważ – jak mówią – udar to nie wyrok!
Leczenie udaru – baza wiadomości od czołowych specjalistów w tej dziedzinie
Ta książka to wspólny projekt trojga wybitnych autorów:
Mike Dow to doktor psychologii, psychoterapeuta, autor oraz prezenter prozdrowotnych audycji radiowych i telewizyjnych. Bazując na własnych doświadczeniach, Mike wierzy, że mózg ma zdolność do samoregeneracji. Ten autor bestsellerów New York Timesa regularnie gości w programach telewizyjnych i radiowych.
David Dow przeżył w dzieciństwie rozległy udar. Obecnie jest współzałożycielem i wicedyrektorem fundacji dla afatyków Aphasia Recovery Connection oraz internetowej grupy wsparcia, która organizuje rozmaite wydarzenia na terenie Stanów Zjednoczonych. Swoje doświadczenia opisał w książce. Regularnie opowiada swoją historię, biorąc udział w konferencjach dla patologów mowy i języka oraz spotkaniach dla chorych po udarze.
Megan Sutton to dyplomowana i wielokrotnie nagradzana patolog mowy i języka. Ekspertka w zakresie wykorzystywania zaawansowanych rozwiązań technicznych w procesie rehabilitacji poudarowych zaburzeń komunikacyjnych. Zaprojektowała przeszło dwadzieścia aplikacji elektronicznych adresowanych dla dorosłych pacjentów z zaburzeniami mowy i języka. Prowadzi spotkania dla afatyków na całym świecie i poprzez konsultacje, publikacje oraz wykłady pomaga specjalistom medycznym i chorym po udarze zintegrować technikę z rehabilitacją.