Kod otyłości – książka kucharska dla zdrowia

Przepisy kulinarne, dzięki którym pokonasz cukrzycę, schudniesz i poprawisz samopoczucie

  • ISBN: 978-83-8168-518-4;
  • Cena katalogowa: 69.60 zł;
  • Ilość stron: 216;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5x24;
  • Data ostatniego wydania: 2020;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
0

Dlaczego ludzie tyją? Poznaj kod otyłości

Nikt nie chce być gruby. Od ponad czterdziestu lat lekarze konsekwentnie zalecają stosowanie niskotłuszczowej, redukcyjnej diety w celu zachowania szczupłej sylwetki. Mimo to epidemia otyłości niepowstrzymanie się szerzy. Dlaczego ludzie tyją? Inaczej mówiąc, jaka jest przyczyna pierwotna tycia i otyłości? Na to pytanie odpowie Ci znany na całym świecie lekarz, który opracował program Kod otyłości. Obala on mit, że za otyłość odpowiada nadmierne spożycie kalorii. Gdyby to była prawda, wówczas rozwiązanie kwestii chudnięcia byłoby proste, czyli zmniejszyć spożycie kalorii.

Jakie są mechanizmy przybierania na wadze?

Nadwaga to nie problem jedynie estetyczny – to główna przyczyna cukrzycy typu 2 i zespołu metabolicznego, które radykalnie podwyższają ryzyko zawału serca, udaru mózgu (wylewu), raka, nefropatii cukrzycowej, ślepoty, amputacji oraz neuropatii cukrzycowej – i wielu innych problemów. W tej książce Autor prezentuje naukowy opis mechanizmów rządzących przybieraniem na wadze, a przede wszystkim sposoby wykorzystywania tej wiedzy w celu schudnięcia. Może ona stanowić Twoje źródło prostych i atrakcyjnych przepisów kulinarnych oraz planów żywieniowych, które ułatwią powrót do zdrowia.

Jak kontrolować poziom insuliny – poznaj kod otyłości

W tej książce kucharskiej znajdziesz klucz do trwałego zapanowania nad masą ciała, którym jest kontrolowanie poziomu głównego hormonu za nią odpowiedzialnego, czyli insuliny. Musisz wiedzieć, że nie ma na to żadnych tabletek. Kontrolowanie poziomu insuliny wymaga zmian w sposobie odżywiania. Sprowadza się to do dwóch prostych czynników: jak bardzo wzrasta poziom insuliny po posiłku i jak długo się utrzymuje.

1. To, co jemy, decyduje o tym, jak bardzo wzrasta poziom insuliny.
2. To, kiedy jemy, decyduje o tym, jak długo ów wyższy poziom insuliny się utrzymuje.

Jaką dietę wybrać?

Większość diet skupia się jedynie na pierwszym czynniku, zaniedbując drugi. Nie można rozwiązać problemu, zajmując się tylko jego połową. Dlatego rozwiązaniem tym nie jest dieta niskokaloryczna ani niskotłuszczowa, ani wegetariańska, ani mięsna, ani nawet jakże potrzebna dieta niskowęglowodanowa. Jest nim natomiast dieta opracowana tak, aby obniżać poziom insuliny, ponieważ hormon ten jest fizjologicznym sygnalizatorem magazynowania tłuszczu. Chcąc ograniczyć ten proces, należy obniżyć poziom insuliny, a to można zrobić, stosując nawet dietę wysokowęglowodanową.

Naucz się kontrolować masę ciała stosując kod otyłości i przepisy

Najskuteczniejszym sposobem na kontrolowanie masy ciała jest połączenie diety utrzymującej niski poziom insuliny z odpowiednim czasem spożywania posiłków. Pozwalając organizmowi spędzać nieco czasu w trybie postu, wykorzystuje się energię zgromadzoną w trybie żywienia. Kod otyłości – książka kucharska pomaga w prosty sposób to realizować. Zawarte w niej przepisy kulinarne pozwolą Ci kontrolować poziom insuliny w czasie posiłków, natomiast dodatek dostarczy wiedzy o tym, jak przeplatać smaczne posiłki z okresami postu.

Ta publikacja pomoże Ci znaleźć odpowiedzi na następujące pytania:

– dlaczego tyjemy,
– co jest przyczyną powstawania cukrzycy typu 2 i otyłości,
– co jeść, aby schudnąć i uniknąć otyłości brzusznej,
– jak jeść, aby nie odkładał się tłuszcz,
– jak działa insulina – główny hormon odpowiedzialny za tycie,
– czy są skuteczne diety i jakie,
– jak zaplanować posiłki i posty na 16, 24 i 36 godzin,
– dlaczego gotowanie z doktorem Fungiem przynosi tak rewelacyjne efekty,
– jak działa program dr. Funga Kod otyłości.

Dieta, która normuje poziom insuliny

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ