Uzdrowienie po udarze

Cofanie skutków i zapobieganie kolejnym udarom

  • ISBN: 978-83-65846-60-0;
  • Cena katalogowa: 49.90 zł;
  • Ilość stron: 312;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: I;
  Mariusz Warda
  Magdalena Kuźmiuk
  0
  0

  Nadzieja dla osób, które przeżyły udar i ich bliskich

  Jeśli zwróciłeś uwagę na tę książkę, prawdopodobnie oznacza to, że Ty lub ktoś, kogo kochasz, miał udar. Radzenie sobie z natłokiem informacji dotyczących udarów może być mylące i przytłaczające. A jeśli pacjent doświadczył zaburzeń umiejętności językowych, może być mu szczególnie trudno zrozumieć wszystko, co mówią lekarze, pielęgniarki i specjaliści. Czas z tym skończyć!

  Jedyna publikacja przywracająca ludziom nadzieję

  Ta książka składa się ze 100 najważniejszych pytań zadawanych przez osoby, które przeżyły udar oraz członków ich rodzin. Każde z nich zostało opatrzone odpowiedziami czołowych lekarzy i terapeutów. Pytania zaczynają się od podstawowych, ale są też bardziej złożone, aby zająć się różnymi obszarami odzyskiwania sprawności mózgu. A dla osób po udarze, które wciąż zmagają się z trudnościami czytania ze zrozumieniem lub dla członków ich rodzin, którzy po prostu są zbyt zmęczeni, by czytać długie teksty, każdy rozdział zakończony został zwięzłym podsumowaniem, które umożliwia wyszczególnienie tego, co w nim najważniejsze.

  Ci ludzie wiedzą, o czym piszą!

  Ta książka to wspólny projekt trojga wybitnych autorów:

  Mike Dow – doktor psychologii, psychoterapeuta, autor oraz prezenter prozdrowotnych audycji radiowych i telewizyjnych. Bazując na własnych doświadczeniach Mike wierzy, że mózg posiada zdolność do samoregeneracji. Ten autor bestsellerów New York Timesa jest regularnie zapraszany do programów telewizyjnych i radiowych.

  David Dow przeżył w dzieciństwie rozległy udar. Obecnie jest współzałożycielem i wicedyrektorem fundacji dla afatyków Aphasia Recovery Connection oraz internetowej grupy wsparcia, która organizuje rozmaite wydarzenia na terenie Stanów Zjednoczonych. Opisał swoje doświadczenia w książce. Regularnie opowiada swoją historię biorąc udział w konferencjach dla patologów mowy i języka oraz spotkaniach dla chorych po udarze.

  Megan Sutton – dyplomowana i wielokrotnie nagradzana patolog mowy i języka, ekspert w zakresie wykorzystywania zaawansowanych rozwiązań technicznych w procesie rehabilitacji poudarowych zaburzeń komunikacyjnych. Zaprojektowała przeszło dwadzieścia aplikacji elektronicznych adresowanych dla dorosłych pacjentów z zaburzeniami mowy i języka. Prowadzi spotkania dla afatyków na całym świecie i poprzez konsultacje, publikacje oraz wykłady pomaga specjalistom medycznym i chorym po udarze zintegrować technikę z rehabilitacją.

  Dzięki tej książce poznasz odpowiedzi na najważniejsze pytania:

  • co to jest udar i kto jest zagrożony?
  • jaka jest najlepsza dieta dla osoby, która go przeżyła?
  • w jaki sposób terapia grupowa jest porównywana z terapią indywidualną?
  • czego pacjent powinien szukać u terapeuty?
  • ile czasu zajmie powrót do zdrowia i jak chorzy mogą zmaksymalizować efekty rekonwalescencji?
  • co można zrobić, aby zapobiec kolejnemu udarowi?

  W tej publikacji znajdziesz wiele innych informacji, inspiracji, porad i wsparcia w charakterze wskazówek ku drodze do zdrowienia.

  Skutki udaru można cofnąć!

    

   Patroni:

   ZAPISZ SIĘ