Ajurweda – 10 kluczowych nawyków, które sprawią, że Twoje ciało i życie rozkwitną

  • ISBN: 978-83-8272-524-7;
  • Cena katalogowa: 74.70 zł;
  • Ilość stron: 320;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2023;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
30
0

Jaką doszą jesteś? Vata, kapha, czy pitta?

Sprawdź to i dopasuj ajurwedyjskie terapie do swoich potrzeb!

Masz tylko jedno ciało! To ono, dzięki ciężkiej pracy, utrzymuje cię przy życiu każdego dnia. Oddycha, pompuje krew, tworzy nowe życie. Umożliwia ci wykonywanie codziennych czynności, takich jak chodzenie, mówienie czy myślenie. Utrzymując je w zdrowiu, dajesz sobie szansę na długie i szczęśliwe życie. Czy wiesz, że wystarczy 10 prostych ajurwedyjskich nawyków, by wyeliminować stany zapalne i zrzucić zbędne kilogramy? Wśród nich znajdziesz dietę ajurwedyjską dopasowaną do twojej doszy (vata, kapha i pitta). Ajurweda to również terapie naturalne, takie jak masaże, joga, ćwiczenia oddechowe, zioła czy aromaterapia. Nie czekaj dłużej i skorzystaj z tych niezwykle przyjemnych terapii medycyny naturalnej.

Dieta ajurwedyjska
Dieta ajurwedyjska jest bogata w aromatyczne zioła i przyprawy. Fot. Depositphotos

Ajurweda dla początkujących w 10 prostych krokach

Licząca sobie tysiące lat ajurweda – indyjska sztuka uzdrawiania, jest najstarszym systemem opieki zdrowotnej na świecie. Do dziś stanowi jedną z najważniejszych gałęzi medycyny naturalnej. A dzięki jej holistycznemu podejściu do zdrowia stale zyskuje nowych zwolenników. Postępując zgodnie z zasadami ajurwedy nie tylko odzyskasz zdrowie, ale również opóźnisz proces starzenia się. Odpowiednio wybrane i wprowadzone ajurwedyjskie nawyki sprawią, że staniesz się zdrowszy, bardziej świadomy i szczęśliwy. Ale jak to zrobić? Nie martw się, z pomocą przyjdzie Cate Stillman – autorytet z dziedziny jogi i ajurwedy. W tej książce podpowie ci, jak skutecznie wprowadzić proste, ale jakże potężne 10 nawyków! Program stworzony przez Cate pomoże ci odbudować równowagę pomiędzy twoim ciałem a umysłem. Nie czekaj dłużej i odkryj, jak z pomocą małych kroczków wprowadzić nowe zasady do twojej codzienności!

Jak wcześniejsze jedzenie kolacji może odmienić twoje życie…

Dokładnie tak! Czasami niewielka modyfikacja nawyków może wprowadzić potężne zmiany w twoim życiu. A te proponowane przez Autorkę są naprawdę proste! Znajdziesz tu ćwiczenia i metody na stopniową i „bezbolesną” zmianę przyzwyczajeń. 10 ajurwedyjskich nawyków pozwolą ci odkryć dlaczego warto jeść wcześniejsze i lżejsze kolacje. Dowiesz się czym jest dieta ajurwedyjska i poznasz jej zasady. Otrzymasz również przykładowe plany posiłków, które pozwolą ci rozpocząć przygodę z roślinnym odżywianiem. Poznasz wpływ wcześniejszego kładzenia się spać na twój układ odpornościowy oraz pokłady energii. Dowiesz się również, w jaki sposób wykorzystać filozofię Kaizen czy aromaterapię do zmiany pory zasypiania.

Ajutweda pielęgnacja ciała
Zadbaj o swoje ciało z ajurwedą. Masaże olejem, szczotkowanie ciała, joga. Fot. Depositphotos

Ajurweda dla piękna i spokoju ducha

Ta indyjska medycyna naturalna pozwoli ci również zadbać o twoje zewnętrzne piękno. Znajdziesz tu szereg terapii naturalnych, takich jak masaż całego ciała oraz twarzy z wykorzystaniem olejków eterycznych. Dowiesz się czym jest suche szczotkowanie i poznasz jego zalety. Odkryjesz proste sposoby na przebudzenie twoich zmysłów, np. dzięki czyszczeniu języka lub nawilżaniu nosa. Autorka odkryje przed tobą jak ważny jest prawidłowy oddech oraz jakie ćwiczenia oddechowe (np. pranajama) wykorzystać, by dobrze rozpocząć dzień i wprowadzić swój umysł w dobry nastrój. Zaczniesz doceniać ciszę i zastosujesz medytację, która pomoże ci uspokoić przebodźcowany umysł i przepracować ćwiczenia minionego dnia.

Opinie o książce Ajurweda – 10 kluczowych nawyków, które sprawią, że Twoje ciało i życie rozkwitną

„Cate w genialny sposób dzieli się niesamowitymi ajurwedyjskimi sposobami na dbanie o siebie, a w dodatku robi to w prosty, metodyczny i radosny sposób. Ta książka jest nieocenionym przewodnikiem dla każdego, kto jest zainteresowany prawdziwą transformacją i samouzdrowieniem.”
– SCOTT BLOSSOM, założyciel Shunyata Yoga

„Ajurweda to znacznie więcej niż starożytna hinduska medycyna – to kawał niesamowitej wiedzy, którą Cate Stillman wkłada wprost w Twoje ręce, dokładnie tam, gdzie jej miejsce. Książka opisuje ajurwedyjskie praktyki, które są logiczne i wykonalne dla każdego nowoczesnego człowieka.”
– JOHN DOUILLARD, pisarz, założyciel LifeSpa.com

„W tej książce znajdziesz mapę do osiągnięcia jak najlepszego zdrowia naszych ciał – tej wielkiej tajemnicy, w której żyjemy. Wprowadzenie w życie dziesięciu nawyków opisywanych przez Cate pozwoli ci odnaleźć równowagę i cel istnienia w tych burzliwych, interesujących czasach, w których przyszło nam żyć. Serdecznie ci to polecam!”
– ANA T. FORREST, twórczyni Forrest Yoga

Masz tylko jedno ciało – czas o nie zadbać!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ