Przewodnik tapingu dla każdego

Skuteczne łagodzenie bólu i szybka pomoc na 160 dolegliwości

  • ISBN: 978-83-8168-440-8;
  • Cena katalogowa: 79.90 zł;
  • Ilość stron: 268;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 17,5 x 25 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: II - dodruk;
  Irena Kloskowska
  Monika Muszyńska
  0
  0

  Co to jest i jak działa taping?

  Taping, czyli dynamiczne plastrowanie z powodzeniem stosują profesjonalni fizjoterapeuci, sportowcy, jak również osoby odczuwające uporczywy ból. Używają ich, by odzyskać zdrowie i sprawność fizyczną. Jest to praktyczna metoda leczenia, całkowicie wolna od skutków ubocznych. Taping polega na oklejaniu wybranych fragmentów ciała elastycznymi plastrami o specjalnej strukturze, które nie ograniczają ruchów. Idealnie dopasowują się do skóry, są rozciągliwe, umożliwiają przepływ powietrza i są wodoodporne. Metoda tapingu została opracowana na początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku przez Japończyka dr. Kenzo Kase i spopularyzowana w Stanach Zjednoczonych i Europie. Z książki dowiesz się, jak prawidłowo wykonać taping twarzy i kolan, pleców czy brzucha. Z ich pomocą pozbędziesz się bólu kręgosłupa, skurczy mięśni, zapalenia stawów, nieprzyjemnego napięcia czy sztywnienia.

  Poznaj zasady dynamicznego plastrowania

  Ta książka to praktyczny przewodnik tapingu, która łączy zastosowanie elastycznych plastrów z terapią manualną i fizjoterapią. Dzięki niej poznasz 80 sposobów dynamicznego plastrowania aż na 160 dolegliwości. Wszystkie metody przyklejania plastrów szczegółowo i bardzo prosto objaśnione. Dodatkowym ułatwieniem są zawarte w tym poradniku tapingu kolorowe zdjęcia, krok po kroku przedstawiające sposoby i miejsce naklejania plastrów. Aby pracować z tą metodą, nie potrzebujesz specjalistycznej wiedzy ani z zakresu fizjoterapii, ani medycyny. Z poradnika dowiesz się wszystkiego, aby móc pewnie i skutecznie stosować taping na sobie i innych. Ta metoda jest łagodna i bezpieczna i stanowi doskonałe uzupełnienie terapii manualnej. Można ją stosować nawet u dzieci, kobiet w ciąży i osób w podeszłym wieku.

  Gdzie umieścić plastry, aby taping twarzy czy kolan był skuteczny?

  Te kolorowe plastry przylegają jak druga skóra i zależnie od tego, jak i gdzie są przyklejane, pozwalają na osiągnięcie różnych efektów. Plastry można wykorzystać przy skręconej kostce, rwie kulszowej czy łokciu tenisisty, a nawet dolegliwościach menstruacyjnych. W tym szczegółowym przewodniku tapingu dodatkowo znajdziesz opis i zastosowanie małych kratkowanych i magnetycznych plastrów. Punktowe leczenie jest wskazane w terapii punktów spustowych czy akupunkturowych. Autorzy przekonują także, że w tapingu można też łączyć małe i zwykłe plastry, np. w przypadku bólu głowy, zapalenia zatok przynosowych, skurczy mięśni czy dolegliwościach bioder. Czy kolor plastrów ma znaczenie dla twojego zdrowia? Okazuje się, że kolory nie mają związku ani z wytrzymałością, ani z elastycznością. Niektórzy terapeuci przypisują jednak kolorom działanie terapeutyczne.

  Jak wykonać taping kolana i taping twarzy?

  Taping twarzy przyniesie ulgę osobom z chorobami zatok czy borykających się z zatkanym nosem. Odpowiednie umiejscowienie taśm w okolicy nosa i zatok uśmierzy ból, uwolni zgromadzony w nich płyn, by przynieść natychmiastową ulgę. Natomiast przyklejenie plastra magnetycznego lub kratkowanego w punkcie trzeciego oka na czole przyniesie ulgę przy bólach głowy. Przy bólu kolan, w jego górnej lub dolnej części, umieszczenie plastrów zamniejszy napięcie i w ciągu 7 dni wyraźnie wyeliminuje ból stawów.

  Taping pomoże Ci:

  • złagodzić bóle kręgosłupa, kolan, barku, łokci, nadgarstków,
  • pozbyć się zapaleń i bólu stawów i ścięgien,
  • zmniejszyć obrzęk,
  • przyspieszyć proces gojenia się ran, urazów, stłuczeń,
  • przywrócić równowagę w układzie mięśniowo-powięziowym,
  • odzyskać prawidłową postawę,
  • podnieść sprawność i wydolność organizmu.

  Plastry zdrowia na każdy ból

    

   Patroni:

   ZAPISZ SIĘ