Stretching dla zachowania młodości

Elastyczność ciała, witalność i eliminacja bólu dzięki prostym domowym ćwiczeniom

  • ISBN: 978-83-8168-866-6 ;
  • Cena katalogowa: 69.60 zł;
  • Ilość stron: 288;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 16,5 x 24;
  • Data ostatniego wydania: 2021;
  • Nr wydania: I;
Ewelina Kuryłowicz
Ewelina Kuryłowicz
20
0

Stretching, czyli ćwiczenia na poprawę elastyczności i ochrona przed kontuzjami

Nasze ciała są stworzone do ruchu. Coraz częściej jednak zamiast aktywności fizycznej wolimy wygodę. Praca przy komputerze, wybieranie windy zamiast schodów, samochodu zamiast spaceru do lokalnego sklepu. Wszystko to sprawia, że godzinami pozostajemy w pozycji siedzącej. Wpływa to negatywnie nie tylko na twoje zdrowie, ale również samopoczucie. Jednak wcale nie musi tak być! Autorka, która jest certyfikowaną nauczycielką jogi, ma na to sposób. Jest nim stretching, czyli po prostu rozciąganie!

Ćwiczenia rozciągające – ćwiczenia, które złagodzą ból stawów i zredukują stres

Rozciąganie to prosta i delikatna aktywność fizyczna, którą możesz z łatwością wykonać w swoim domu. Ćwiczenia rozciągające pomogą ci wyeliminować różnego rodzaju choroby i dolegliwości. Z ich pomocą unikniesz bólu mięśni, stawów, pleców czy karku. Ochronią cię przed kontuzjami i zwiększą twoją siłę fizyczną. Są również świetnym sposobem na stres. Podczas tej aktywności fizycznej wykonujesz masaż powięzi. Wpływa on korzystnie na utrzymanie prawidłowej postawy, a nawet… zmniejszenie cellulitu! Kolejną zaletą stretchingu jest to, że nie potrzebujesz praktycznie żadnego sprzętu! Wystarczy jedynie kawałek wolnej podłogi oraz mata do ćwiczeń (i to niekoniecznie!).

Stretching, czyli ćwiczenia rozciągające dla każdego

Stretching dynamiczny i statyczny – idealna rozgrzewka i rozciąganie po bieganiu

Autorka poprowadzi cię, krok po kroku, przez każde ćwiczenie i pozycję zamieszczoną w tej książce. Odkryjesz tu ćwiczenia na rozciąganie zaczerpnięte z jogi. Półpozycję skrętu mędrca Matsyendra, pozycję psa skierowanego ku dołowi, pozycję kot-krowa czy pozycję kobry. A także ćwiczenia typowe dla rozciągania – stretching mięśni dwugłowych ramion, stretching mięśnia prostownika promieniowego nadgarstka. Dowiesz się również jak prawidłowo wykonywać stretching dynamiczny i statyczny. Pierwszy z nich będzie idealną rozgrzewką przed treningiem – przygotuje twoje mięśnie i stawy do wysiłku. Natomiast drugi – statyczny – pozwoli ci rozluźnić mięśnie, np. jako rozciąganie po bieganiu. Dodatkowo poznasz metodę PNF oraz technikę autorozluźniania mięśniowo-powięziowego, przy pomocy której wykonasz skuteczny masaż powięzi.

Wyginaj śmiało ciało – ćwiczenia rozciągające dla początkujących i sportowców

To jedyny poradnik, jakiego potrzebujesz, by rozpocząć swoją przygodę z rozciąganiem. Czytelne ilustracje, szczegółowe opisy i porady pomogą ci uniknąć częstych błędów i cieszyć przyjemnością z rozciągania! Znajdziesz tu treningi na każdą okazję! Począwszy od codziennego stretchingu, przez poranne rozciąganie, stretching podczas podróży, a nawet podczas oglądania telewizji. Każda okazja jest dobra, by wykonać porządne rozciąganie! Dla fanów biegania, pływania, narciarstwa biegowego czy gry w tenisa Autorka przygotowała specjalne zestawy treningów. Pokazuje w nich ćwiczenia na rozciąganie mięśni, które najciężej pracują podczas tych aktywności fizycznych. Dzięki temu twoje mięśnie i stawy będą zdrowe. Zyskają również ochronę przed kontuzjami!

Zwiększ swoją elastyczność i wzmocnij ciało dzięki rozciąganiu!

 

Patroni:

  • fit.pl
ZAPISZ SIĘ