Zdrowy mózg

Jak za pomocą składników odżywczych pokonać zaburzenia behawioralne, ADHD, autyzm, depresję, lęk, schizofrenię i chorobę Alzheimera

  • ISBN: 978-83-8301-618-4;
  • Cena katalogowa: 64.60 zł;
  • Ilość stron: 344;
  • Oprawa: miękka;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2024;
  • Nr wydania: I - dodruk;
Irena Kloskowska
Irena Kloskowska
10
1

Biochemia mózgu –  poznaj rewolucyjne odkrycia współczesnej neurologii

Biochemia mózgu określa, które składniki odżywcze są niezbędne do syntezy neuroprzekaźników, regulacji genów oraz ochrony antyoksydacyjnej. Ich niedobór lub nadmiar w diecie powoduje poważne choroby psychiczne i starzenie się mózgu. Takie zaburzenia równowagi składników odżywczych można wykryć za pomocą prostych badań krwi i moczu. Leczenie tych poważnych chorób przy zastosowaniu terapii biochemicznych z wykorzystaniem naturalnych substancji może wyrównać poziom kluczowych składników odżywczych w mózgu i wywrzeć ogromny wpływ na zdrowie psychiczne. W tej książce znajdziesz informacje, jaka żywność ma najwięcej składników odżywczych, abyś z łatwością mógł je uzupełnić.

Światowej sławy specjalista wyjaśnia, na czym polega biochemia mózgu

Dr William J. Walsh to światowej sławy specjalista w dziedzinie leczenia za pomocą składników odżywczych. Jest prezesem działającego na zasadzie non profit Walsh Research Institute w stanie Illinois i prowadzi programy szkolenia lekarzy w Australii, Norwegii oraz innych krajach. Opracował terapie biochemiczne dla pacjentów z zaburzeniami behawioralnymi, ADHD, autyzmem, depresją, zaburzeniami lękowymi, a także schizofrenią oraz chorobą Alzheimera i Parkinsona, stosowane obecnie przez lekarzy na świecie. Dzięki tej książce poznasz ich działanie, wyniki najnowszych badań biochemii mózgu oraz opisy konkretnych przypadków.

Zaburzenia psychiczne i starzenie się mózgu to brak lub nadmiar składników odżywczych

Autor opisuje system naturalnej terapii biochemicznej, oparty na najnowszych badaniach naukowych. Może on pomóc milionom ludzi, u których zdiagnozowano zaburzenia psychiczne. Bazuje on na założeniu, że większość ludzi cierpi na brak równowagi składników odżywczych. Brak lub nadmiar witamin czy minerałów może być spowodowany przede wszystkim czynnikami genetycznymi i środowiskowymi, a zaburzenia te mogą wyrządzić wiele szkód dla pracy mózgu. Mimo rozwoju neuronauki coraz częściej występują choroby neurodegeneracyjne, takie jak choroba Parkinsona czy Alzheimera. Dlatego tak ważna jest biochemia mózgu dla zachowania zdrowia.

Korzyści z terapii biochemiczneji, czyli biochemia mózgu

W tej książce Autor podkreśla, że najważniejsze jest określenie biochemii każdego pacjenta i stworzenie indywidualnego programu leczenia, który ma na celu przywrócenie równowagi chemicznej w mózgu. Leczenie polega na terapeutycznym stosowaniu witamin, minerałów, aminokwasów i olejków eterycznych. Większość pacjentów odnosi korzyści z terapii biochemicznej wskutek:
– unormowania stężenia składników odżywczych potrzebnych do syntezy neuroprzekaźników,
– regulacji aktywności neuroprzekaźników za pomocą ukierunkowanej terapii składnikami odżywczymi,
– zredukowania stresu oksydacyjnego wywoływanego przez wolne rodniki.

Witamina B na drażliwość i depresję

Stężenie witaminy B6 w mózgu jest około 100 razy wyższe niż jej poziom we krwi. Witamina B6 odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu mózgu. Niestety, poważny niedobór tego składnika odżywczego został powiązany z drażliwością, depresją, słabą pamięcią krótkotrwałą i psychozą. To nic zaskakującego, gdyż witamina B6 jest niezbędna do efektywnej syntezy serotoniny, dopaminy i GABA, trzech kluczowych neuroprzekaźników. Z książki dowiesz się, że terapia biochemiczna składnikami odżywczymi regulująca poziom witaminy B6 w mózgu może być bardzo skuteczna. Zadbasz również o swoje zdrowie i znajdziesz sposoby na stres.

Niski poziom cynku może powodować autyzm i ADHD

Niedobór cynku jest najczęstszym zaburzeniem biochemicznym wśród osób cierpiących na problemy ze zdrowiem psychicznym. Autor podkreśla, że ponad 90% osób, u których zdiagnozowano depresję, zaburzenia behawioralne, ADHD, autyzm i schizofrenię wykazuje niski poziom cynku w osoczu krwi. Ten fakt można wyjaśnić między innymi tym, że przy większości zaburzeń psychicznych występuje stres oksydacyjny. Powoduje on drastyczne obniżenie zapasów cynku w organizmie. Jak uzupełnić niedobór cynku w organizmie, dowiesz się z tej książki.

Przyczyną niedoborów składników odżywczych może być zespół złego wchłaniania

Istnieją trzy główne rodzaje problemów z wchłanianiem składników odżywczych:
– problemy żołądkowe, w tym nadmierny lub niedostateczny poziom kwasu solnego,
– niepełne trawienie w jelicie cienkim,
– problemy z rąbkiem szczoteczkowym jelita, w którym większość składników odżywczych jest wchłaniana do układu wrotnego.

Dzięki tej książce poznasz możliwe konsekwencje niedoborów w twoim ciele. Głównie są to niedobory składników odżywczych, zaburzona biochemia mózgu, stan zapalny, kandydoza oraz wiele innych zaburzeń układu pokarmowego. Niepełny rozkład białek i tłuszczów może być przyczyną problemów fizycznych oraz wpłynąć negatywnie na biochemię mózgu. Odkryjesz przyczynę złego wchłaniania. Dowiesz się, co powoduje wnikanie metali ciężkich oraz innych niepożądanych substancji do organizmu i mózgu. Przede wszystkim z pewnością poznasz metody na zdrowy mózg.

Substancje odżywcze, które ochronią twój mózg

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ