Jak żyć dłużej i czuć się lepiej

Odkrycia noblisty dotyczące terapii witaminami i składnikami odżywczymi

  • ISBN: 978-83-65846-24-2;
  • Cena katalogowa: 69.60 zł;
  • Ilość stron: 488;
  • Oprawa: twarda;
  • Format: 14,5 x 20,5 cm;
  • Data ostatniego wydania: 2017;
  • Nr wydania: I;
Mariusz Warda
Ewelina Kuryłowicz
0
0

Jak odzyskać i utrzymać zdrowie?

Ta książka omawia popularne i tanie środki, które możesz zastosować, by prowadzić lepsze i dłuższe życie, nacechowane większą przyjemnością i mniejszą liczbą chorób. Najważniejszym zawartym w niej zaleceniem jest codzienne przyjmowanie wraz z jedzeniem określonych witamin. W pierwszych jej rozdziałach znajdziesz odpowiednie ilości poszczególnych witamin, a w następnych powody, dla których koniecznie powinieneś wprowadzić je do swojej diety.

Odkrycia, które do dziś szokują

Linus Pauling jest naukowcem, chemikiem, fizykiem, krystalografem, biologiem molekularnym i badaczem medycznym. Kilka dekad temu zainteresował się witaminami. Odkrył przy tym, że nauka o odżywianiu przestała się rozwijać. Okazało się, że naukowcy ignorowali nowe odkrycia, których dokonywano w dziedzinie biochemii, biologii molekularnej i medycyny, dotyczące witamin i substancji odżywczych. Udało mu się udowodnić, że witamina C ma ogólne działanie antywirusowe i zapewnia częściową ochronę nie tylko przeciwko przeziębieniu, ale również przeciwko innym chorobom wirusowym, łącznie z grypą, mononukleozą, żółtaczką i opryszczką. Wykazał także, że odpowiednia dawka wspomnianej witaminy może również pomóc kontrolować choroby serca, raka i inne dolegliwości oraz spowalniać proces starzenia. Za swoją działalność Autor, uznawany za ojca biologii molekularnej, został dwukrotnie laureatem Nagrody Nobla.

Kultowa książka noblisty

Ta publikacja stanowi zwieńczenie jego działalności. Nic dziwnego, że stała się bestsellerem New York Timesa tuż po publikacji i została przetłumaczona na wiele języków. Autor propaguje w niej medycynę ortomolekularną. Stworzył on to określenie, by opisać swoje podejście do osiągnięcia optymalnego zdrowia dzięki dużym dawkom witamin i innych składników odżywczych. Znajdziesz tutaj dwanaście kroków diety szczęśliwego i zdrowego człowieka. Co ciekawe, są one bardzo proste do zastosowania i wolne od wyrzeczeń. Opierają się na właściwej suplementacji witamin i dbaniu o potrzeby swojego ciała. Uwzględniają przy tym zasadę, że „wszystko jest dla ludzi”, a jedynym czynnikiem, którego całkowicie zabraniają, są papierosy.

W czym pomoże Ci nowy sposób odżywiania i medycyna ortomolekularna?

Dowiesz się, jak wspomóc swój układ immunologiczny. Wspomożesz gojenie się ran i przywrócisz właściwą aktywność mięśniom. Zadbasz o swoje serce i zapobiegniesz chorobom układu krążenia. Zrozumiesz, dlaczego witamina C może ochronić Cię przed rakiem, a odpowiednio dobrane suplementy wspomogą mózg, narządy zmysłów i opóźnią proces starzenia się. Samodzielnie pokonasz także alergie, artretyzm i reumatyzm. Porównasz także cechy witamin, dzięki którym mogą one stanowić zdrowszą i zdecydowanie bezpieczniejszą alternatywę dla leków.

Twoja recepta na zdrowie bez skutków ubocznych

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ