Wzmocnij pamięć – usuń demencję. Samodzielna aktywacja regeneracji mózgu
  • ISBN: 978-83-65846-84-6;
  • Cena katalogowa: 34.30 zł;
  • Ilość stron: 120;
  • Oprawa: miękka;
  • Data ostatniego wydania: 2018;
  • Nr wydania: I;

Skazani na demencję? Już nie!

Żyjemy coraz dłużej, a większość z nas zakłada, że wraz z wiekiem muszą zmniejszać się możliwości zarówno naszego ciała, jak i umysłu. O ile z pierwszym mitem rozprawiło się już wielu lekarzy, badaczy i autorów międzynarodowych bestsellerów, o tyle drugi wciąż pokutuje w powszechnych przekonaniach. Czas coś z tym zrobić!

Nowe spojrzenie na choroby neurodegeneracyjne źródłem nadziei

Autor rozprawia się z długą listą narosłych wyobrażeń o demencji oraz udowadnia, że dawne teorie też się starzeją. Ujawnia także zmiany paradygmatu, jakie obecnie zachodzą w medycynie. Objaśnia, dlaczego dawne teorie nie znajdują zastosowania, a wielu ekspertów wciąż tkwi w błędzie. Tymczasem każdy człowiek może wziąć pełną odpowiedzialność za stan swojego umysłu i utrzymać jego pełną sprawność przez cały czas trwania życia.

Uniwersalne rady na niełatwe czasy

Jak udowadnia ta książka, zapobiegając demencji i walcząc z nią każdy może uzyskać nową perspektywę i świadomie kreować własną przyszłość. Wyjawia, jak osiągnąć szczęśliwe życie bez lęku. Umożliwia także zbudowanie nowej jakości więzi międzyludzkich i swobodnego rozwoju. Nade wszystko gwarantuje jednak ostry umysł i doskonałą pamięć, niezależnie od wieku czy dotychczasowego stylu życia.

Korzyści dla mózgu na wszystkich poziomach

Wszystkie przedstawione w książce techniki są oparte na najnowszych odkryciach naukowych. Klasyczni badacze chorób demencyjnych są obecnie zdania, że demencja spowodowana jest procesami rozkładu rozmaitych związków i magazynowania w mózgu produktów tego procesu. Profesor Gerald Hüther – jeden z czołowych neurobiologów – w zrozumiały i przekonujący sposób niezbicie argumentuje, że to przestarzała teoria, która przysłania nam dodatkowo zrozumienie prawdziwych czynników wywołujących demencję. Tym samym tłamsimy funkcjonujące normalnie zdolności mózgu do regeneracji i kompensacji. Ów neuroplastyczny potencjał szybko jednak niemal wszyscy zatracamy w świecie pozbawionym radości odkrywania i współkształtowania życia z innymi. Dzięki tej książce samodzielnie uwolnisz się z tego zaklętego kręgu.

Wciąż możesz zrobić coś dla siebie

Już dziś możesz zacząć wzmacniać uzdrowicielskie właściwości własnego mózgu. Jak przekonuje Autor, nigdy nie jest za późno, aby żyć choć odrobinę zdrowiej niż dotychczas, ponieważ w niezdrowym ciele nie może znajdować się zdrowy mózg. Wyjaśnia, jak przestać ranić siebie i innych poprzez naukę kochania siebie. Uzmysławia, że nie czując się związanym z innymi, pozostajesz sam na sam z własnymi problemami. Podpowiada, jak znaleźć pomysł na siebie, nie zatracić się i nadać właściwy kierunek swojemu życiu. Pomaga również wzmocnić poczucie własnej tożsamości.

Czas wyrwać się z sideł demencji!

 

Patroni:

ZAPISZ SIĘ