Czy nadmierne objadanie się należy traktować jako chorobę duszy?
Wyczerpuje emocjonalnie, psychicznie i fizycznie. Jest jedną z przyczyn wycofania społecznego, niskiego poczucia własnej wartości, odbiera motywację do działania. To stan, który może poważnie odbić się na zdrowiu i wywołać chorobę – niepokój, stany lękowe, a nawet depresję. Mowa o zaburzeniach odżywiania. Kompulsywne objadanie się to jednostka chorobowa wymagająca odpowiedniego leczenia. Badania pokazują, że z nadmiernym objadaniem zmaga się ponad 20 procent ludzi na świecie, głównie kobiet. To wstydliwa przypadłość, o której chorzy nie chcą mówić, ponieważ wywołuje skrajne emocje. Czy nadmierne objadanie się należy rzeczywiście traktować jako chorobę duszy?
Autorka bestsellerów o kompulsywnym objadaniu się pomoże ci wygrać z chorobą!
W pierwszej, bestsellerowej książce pt. Kompulsywne objadanie się Autorka opisuje swoją historię uzależnienia od jedzenia. Wyjaśniła w niej, dlaczego zachorowała na bulimię. Jak uwolnić się od kompulsywnego objadania się stanowi kontynuację tej książki. Autorka prezentuje w niej spersonalizowany, oparty na sile umysłu plan walki z bulimią, zaburzeniami odżywiania i nadmiernym objadaniem się. Odpowiada, jak dzięki dwóm głównym zasadom zerwała z kompulsywnym objadaniem się i całkowite uwolniła od zaburzeń odżywiania. Dziś odczuwa prawdziwe szczęście, jest zdrowa, bez depresji, stanów lękowych, niepokoju i innych chorób. Z wysoką samoakceptacją i poczuciem własnej wartości.
Nadmierne objadanie się – przyczyna tkwi gdzie indziej, niż się powszechnie wydaje
Autorka prezentuje nowy pogląd i odmienne niż dotychczas spojrzenie na problem nadmiernego objadania się. Uświadamia, że nie zawsze wynika on z zaburzeń emocjonalnych i psychicznych lub traum z dzieciństwa. A może być wynikiem reakcji zachodzącej w mózgu. Opierając się na badaniach z dziedziny neuronauki i neuroplastyczności, Autorka wyjaśnia, że to mózg kieruje destrukcyjnym zachowaniem, które może wywoływać silne pragnienie objadania się. Pokusy, które wysyła w postaci myśli, uczuć, odczuć i pragnień są sygnałami mogącymi doprowadzać do obżarstwa. Jeśli należysz do grona osób, które – w ich przekonaniu – zajadają emocje, stres czy samotność, sięgnij po tę książkę. Autorka udowodni ci, że to nie zaburzenia emocjonalne, a twoje silne pragnienia są powodem, dla którego i ty się objadasz.
Autorski plan zdrowienia pozwalający zerwać z kompulsywnym objadaniem się
Autorka oferuje samodzielny, ale poparty naukowo, plan zdrowienia jako jedną z alternatyw dla terapii zaburzeń odżywiania i tradycyjnych programów leczenia. Przekonuje, że przy kompulsywnym objadaniu się powrót do zdrowia nie musi być skomplikowany. Swoim przykładem udowadnia, że jest to możliwe! Przedstawia specjalnie dopasowany plan, który w oparciu o neuronaukę i neuroplastyczność mózgu, gwarantuje uwolnienie się od zaburzeń odżywiania. Podaje wskazówki i dwie główne zasady, dzięki którym samodzielnie zerwiesz z kompulsywnym i niepohamowanym jedzeniem. Postawisz na zdrowe odżywianie, odrzucisz wszelkie diety i zaczniesz wreszcie kontrolować swoje emocje. Nauczysz się rozpoznawać odczucia głodu i sytości. Wyciszysz umysł oraz doświadczysz spokoju i szczęścia jak ona. Niech jej historia będzie dla ciebie motywacją do działania na drodze ku samoakceptacji.